ПЕРШИЙ СВІТОВИЙ ФОРУМ УКРАЇНОЗНАВЧИХ СУБОТНІХ ТА НЕДІЛЬНИХ ШКІЛ (17-22.08.2018)

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» організовує Перший світовий форум українознавчих суботніх та недільних шкіл, який відбуватиметься з 17 по 22 серпня 2018 року в м. Львові.

Понад 200 учасників із 36 країн з усіх континентів світу візьмуть участь у Форумі, який за часів незалежності України проводиться вперше.

Форум відбуватиметься під патронатом Марини Порошенко, дружини Президента України, голови Українського культурного фонду, голови Фонду Порошенка; під егідою Олега Синютки, голови Львівської обласної державної адміністрації; за участю Лілії Гриневич, міністра освіти і науки України.  У роботі Форуму також візьмуть участь Оксана Юринець, народний депутат України, Евген Чолій, Президент Світового Конґресу Українців, Лариса Дір, начальник Управління з питань закордонного українства та гуманітарного співробітництва Міністерства закордонних справ України, Юрій Бобало, ректор Національного університету «Львівська політехніка». Така увага з боку перших осіб є сигналом для держави та суспільства про важливість ролі українського вчителя за кордоном і закликом до визнання та пошани його праці.

Форум складатиметься із двох частин: V Міжнародної конференції «Українська мова у світі» (17 серпня) та Лабораторії творчих ідей (18-22 серпня).

Мета конференції – обговорити актуальні питання функціонування української мови у світі, методики викладання та методологічні і методичні засади викладання української мови як іноземної для імплементації її у навчальний процес вищих і середніх навчальних закладів світу.

Місце проведення заходу – головний корпус Національного університету «Львівська політехніка» (м. Львів, вул. Ст. Бандери, 12).

Тематичні напрями конференції:

• українська мова за кордоном: сфери функціонування;
  • викладання української мови як іноземної у вищій школі: виклики та перспективи;
  • викладання української мови для української діаспори;
  • сертифікація рівня володіння українською мовою як іноземною.

Форми участі:

• очна (участь у всіх заходах конференції, публікація статті у збірнику матеріалів конференції;
  • заочна (публікація статті у збірнику матеріалів конференції).

Організатори запрошують до дискусії науковців-українознавців, фахівців з лінгводидактики, викладачів-практиків, представників державних органів влади, фахівців з методики викладання предметів українознавчого циклу, представників громадських та релігійних організацій, волонтерів.

З програмою Форуму можна ознайомитися ТУТ.